Son dakika dram! Esenyurt’ta çocukların çığlıkları mahalleyi ayağa kaldırdı! Baba her şeyi anlattı – Haberler

İstanbul Esenyurt’ta, Suriyeli baba Abdulkerim S.’nin evde yalnız bıraktığı 3 çocuğu vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. Polisin olay yerine gelmesiyle baba Abdulkerim S. de eve geldi. Çocukları bırakamadığı için çalışamadığını, parası olmadığı için arkadaşlarından borç istemek için dışarı çıktığını dile getirdi.

Pınar Mahallesi 1267. Sokak’taki 4 katlı binanın bodrum katındaki dairede Suriyeli Abdulkerim S, 1,3 ve 4 yaşlarındaki 2’si erkek, 1’i kız 3 çocuğunu evde bırakarak dışarı çıktı. Çocukları görenler onlarla iletişime geçmeye çalıştı. Ancak, çocukların Türkçe bilmediği anlaşıldı. Komşuları çocuklar için su, süt, bisküvi alarak onlara verirken polise haber verildi.

Çocuklar bir süre sonra polislerin geldiğini görünce korkarak ağlamaya başladı. Polisler bunun üzerine evin önünden uzaklaşarak, çocukların ailesine ulaşmak için çaba harcamaya başladı.

Polis ekibi ev sahibine, ardından kiracı babaya telefonla ulaşınca eve gelmesini istedi. Çocukları bırakamadığı için çalışamadığını, parası olmadığı için arkadaşlarından borç istemek için dışarı çıktığını dile getiren baba Suriyeli Abdukerim S., evde çocukları için yemek ve bebek bezi kalmadığını bu yüzden evden ayrıldığını anlattı.

Abdukerim S., “Anneleri çocukları bırakıp gitti. Evdeki çocuklar için ekmek lazım, bez lazım. Kapıyı kilitledim, para bulmaya gittim. Polisler aradı, gelmemi istedi.” dedi.